Що Гриценко розповів про функції держави

Олексій Алтинов
журналіст, спеціально для РБК-Україна

Анатолій Гриценко 27 квітня виступив на зустрічі з керівниками бізнес-асоціацій з ініціативи Михайла Лева з "Центру Політико-Правових досліджень", який повідомив, що метою нового проекту "Бізнес & Політика: точки дотику в противагу протистояння" полягає в тому, щоб підвести політиків до опори у своїй ідеології не на олігархів-мільярдерів виділяють мільйони на виборчі кампанії і вимагають взамін враховувати свої інтереси, які часто не збігаються з інтересами країни, а на середній бізнес.

Оскільки таких бізнесменів потрібно більше сотні, то їх вплив на прийняття рішень політиком, якого вони підтримають буде мінімальним. Гриценко повністю підтримав дану ідеологію і розповів присутнім про своє бачення розвитку країни.

Гриценко, зокрема, повідомив, що збирається балотуватися в президенти України на виборах 2019 року. Всім присутнім для розуміння стратегії були передані інтерв'ю Гриценко.

Від глобальних питань свого бачення припинення війни на Донбасі і міжнародної політики Гриценко перейшов до питань, які найбільше цікавили присутніх, відносини влади і бізнесу, які тезисно звучали так:

- Держава повинна забезпечити дві функції - безпеку і справедливість;

- Першим викликом для нової влади в 2019 році стане повернення зовнішніх боргів України, які чинна влада відклала як раз до 2019 Як це зробити? Інвестиції, рівні правила гри і детінізація, ось головне завдання нової економіки і нового президента;

- Боротьба з корупцією і робота нового чесного антикорупційного суду буде ефективною тільки тоді, коли вона буде починатися з президентського крісла, а справою честі для Гриценка у разі обрання президентом України буде внесення змін до Конституції щодо спрощення процедури імпічменту як для себе так і для наступних президентів України з одночасним скасуванням депутатської недоторканності;

- Олігархи маніпулюють своїми телеканалами і розставляють своїх людей на високі пости будуть знищені як клас. Олігархів в країні не буде, але при цьому великий чесний бізнес збережеться.

- Реальне, гарантоване і захищене державою право власності повинно стати основою правової системи України. За незаконне вторгнення в реєстр власності, "чорних" нотаріусів та реєстраторів повинна чекати неминуча кримінальна відповідальність, як і для членів комісії Мін'юсту які за хабарі потім повертають все назад;

- Податкова Міліція має бути остаточно ліквідована, на її місце має прийти нова Служба фінансових розслідувань, яка незважаючи на гучну назву шоколадної фабрики повинна забезпечити повноту сплати податків;

- Повністю підтримую впровадження технології blockchain, як у державному секторі, так і у виборчому процесі яка дозволить залучити до виборів молодь;

- Президент не повинен займатися мікроменеджментом, він повинен делегувати свої повноваження однодумцям володіють - трьома П "Професіоналізм, Порядність і Патріотизм"

- Ми відкриті для всіх порядних, чесних і професійних людей, які готові пліч-о-пліч будувати Україну;

- Не повинно бути двох центрів виконавчої влади, якщо говорити це прем'єр, канцлер, якого обирає парламент або президент, якого обирає народ, то я вибираю другий варіант, але з окремими обмеженнями повноважень і децентралізацією влади;

-Приводячи в приклад великого Сінгапурського лідера Лі Куан Ю погодився з тим, що бідний чиновник надто дорого обходиться державі, а тому чесні чиновники повинні отримувати гідну зарплату, щоб спокійно утримувати свою сім'ю не думаючи про незаконні доходи

- Громадянська позиція є членом Європейського альянсу ліберальних демократичних партій;

На питання про відкритому ринку землі Гриценко відповів, що, оскільки є ліберальним демократом, то звичайно виступає за велику приватизацію і вільний ринок землі, але враховуючи війну на сході, дуже низька довіра інвесторів до влади, а також недопрацьований земельний кадастр дане питання необхідно відкласти Піднімемо капіталізацію країни, зробить прозорі умови роботи для всього бізнесу і тоді звичайно відкриємо вільний ринок землі, який принесе Україні мільярдні інвестиції.

На питання про електронному РРО, ставок та спрощення системи оподаткування, про прийняття нових Ліберального Податкового і митного кодексу Гриценко відповів, що не треба чекати виборів і попросив експертів вже зараз готувати необхідні законопроекти і укази які піднімуть економіку і залучать інвестиції щоб вже через рік їх швидко впроваджувати.

Також навів приклад вимоги ЄС щодо скасування мораторій на вивіз лісу кругляка в обмін на кредит 600 млн євро і повідомив, що він як президент буде захищати вітчизняну переробну промисловість приносить Україні додану вартість і не візьме ці гроші на умовах, які не відповідають інтересам нашої країни.

"Чим ближче до виборів тим більше я розумію всю безвихідність і цинічність нинішньої влади і тому не виключаю порушення проти себе надуманого і політично мотивованого кримінальної справи", - повідомив Гриценко.

З приводу "бездоказових штампів" виходять від команди Порошенка що мовляв Гриценко розвалив армію досить почитати вікіпедію де зокрема написано "що на посаді міністра оборони Гриценка зайнявся питаннями фінансування і реформування Збройних сил України. У 2005 році, вперше за останні роки, армія була профінансована у повному обсязі, а в 2006 році її бюджет виріс на 51%. Порівняно з 2004 роком, у 2005 році показники бойової підготовки виросли в середньому на 40-50 %. Вперше за 15 років міністерство оборони визначило Генеральному штабу вихідні дані для планування і конкретизувало завдання Збройних сил до 2011 року (до цього військові ставили собі завдання самі і самі ж під них розробляли програми). У листопаді 2005 року Гриценко заявив про намір завершити розробку Плану дій щодо членства в НАТО до березня 2006 року, але на початку 2006 року за наближалися парламентських виборів депутати відмовлялися розглядати закони, що стосувалися співпраці України з НАТО".

"Ще міністром я жорстко критикував дії тодішнього Генпрокурора Медведька і ні він, ні Янукович, ні Порошенко не знайшли на мене жодного компромату. Останнім часом Порошенко дав чергову команду своїм силовикам, і всіх моїх колишніх підлеглих з міністерства оборони вже по третьому колу викликають в СБУ і ГПУ щоб хоч щось нарити на мене. Але я впевнений що їх робота марна, так як ніхто і ніколи не скаже що я вкрав хоч копійку чи діяв не в інтересах країни", - розповів Гриценко.

"На відміну від минулих і нинішніх правителів я живу дуже скромно і виховую своїх дітей, прищеплюючи їм почуття що набагато важливіше грошей внутрішні цінності людини і готовність служити своїй Батьківщині. Президента України обирає наш народ і до щастя на відміну від Росії ніхто з присутніх не знає, хто буде наступним президентом. Але можу вам повідомити следующеес що виходячи з останніх соц рейтингів в команді президента вже спостерігається паніка. Також адекватне оточення Тимошенко не радіють своєму поки першого місця в рейтингу оскільки знають про свій величезний антирейтинг і добре розуміють, що у другому турі Гриценко перемагає. Сподіваюся на вашу підтримку", - сказав Гриценко.

Повний текст статті - РБК Україна