Бізнес проти НБФБ в редакції законопроекту 8157 або чергова маніпуляція п. Южаніної

В день, коли Верховна Рада України мала розпочати розгляд проекту закону "Про національне бюро фінансової безпеки" авторства Ніни Южаніної, для "підтримки штанів" голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики все таки вирішила відреагувати на акції протесту від громадськості щодо її законопроекту 8157 (https://yuzhanina.in.ua/novini/item/253-pytannia-stvorennia-nbfb-peretvorylosia-v-zahravannia-z-elektoratom.html)

Бізнес проти НБФБ в редакції законопроекту 8157 або чергова маніпуляція п. Южаніної 

Однак реакція була достатньо непередбачуваною, адже п. Южаніна на словах заручилась підтримкою бізнесу, який насправді НБФБ у редакції 8157 аж ніяк не підтримує. І тут не справа у "силах, що стоять за організацією цього фарсу", - пряма мова Н. Южаніної про акції протесту, а у фактах.

Ось заява Федерації роботодавців України (за посиланням http://fru.ua/ua/events/business-events/fru-zakonoproekt-pro-natsbiuro-finansovoi-bezpeky-nepryiniatnyi-dlia-biznesu) : "Законопроект про Нацбюро фінансової безпеки неприйнятний для бізнесу. Федерація роботодавців України звернулася до Уряду зі своїми зауваженнями до нещодавно зареєстрованого у Верховній Раді проекта Закону України №8157 "Про Національне бюро фінансової безпеки України" та проханням не підтримувати цей законопроект".

 
Центр політико-правових досліджень на акції протесту чітко заявив, що ми виступаємо не лише проти законопроекту 8157, але й відразу пропонуємо і підтримуємо альтернативу – законопроекти 8157-1, 8157-2, про переваги яких писали вище і які регулюють створення НБФБ, який буде підконтрольний і підзвітний не Адміністрації Президента, а органам влади у реально парламентсько-президентській республіці.

Ні для кого не таємниця, що на прийдешніх президентських та парламентських виборах нові кандидати, які реально зможуть конкурувати з представниками старих політичних еліт, матимуть шанси на перемогу лише при підтримці бізнесу. І для того, щоб вибити підґрунтя у своїх можливих опонентів влада робить зараз все можливе, щоб створити правоохоронну систему не захисту, а саме знищення неугодного бізнесу.

Ніна Южаніна апелює підтримкою свого законопроекту 8157 такими організаціями, як European BusinessAssociation, American ChamberofCommerceinUkraine, Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI, Асоціація платників податків України, Рада бізнес-омбудсмена, Федерація роботодавців України та ін.. Але як бачимо, насправді підтримка ця лише на словах, насправді ж все зовсім не так.

Влада постійно маніпулює, намагаючись отримати схвалення своїх псевдореформ у громадськості, експертів чи профільних середовищ, насправді лише прикриваючи таким чином свої намагання узурпувати правоохоронну систему України.

Ніно Петрівно, жодного фарсу – лише аргументи та виведення на чисту воду тих, хто намагається накинути чергове ярмо українському народові.

 

Повний текст статті - УРА Інформ