#FreeSentsov

Презентація відео «Звернення політв’язнів Радянського Союзу до іноземних громадян, урядів країн світу та усіх людей доброї волі» щодо підтримки політв’язнів - громадян України, які утримуються на території Російської Федерації

Українська версіяEnglish version«Коли ми не помічаємо чи не хочемо помічати очевидного - нас чекає повторення. Судетська область в 1938 і Крим в 2014 були лише початком. Військові дії на Сході України та Сирїї - трагедія для мільйонів і всього лише шлях до відродження імперії для інших.

І якщо ви думаєте, що Радянській Союз загинув - це не так. Ідеї країни Сталіна відродились у країні Путіна», - такі слова є передмовою до звернення політв’язнів Радянського Союзу Семена Глузмана, Мирослава Мариновича та Мустафи Джемілєва до іноземних громадян, урядів країн світу та усіх людей доброї волі з проханням об’єднати зусилля у боротьбі за звільнення політв’язнів Кремля.

Символічно цим відео ми вітаємо Олега Сенцова, який сьогодні, 13 липня, відзначає свій 42-ий День народження. Не на волі, а за стінами кремлівських тюрем далеко на півночі Росії, голодуючи 61-ий день. Він та ще десятки інших політв’язнів Кремля сподіваються на нашу боротьбу за їхнє звільнення. Це єдине, що дає сили боротись далі. І якщо десятиліття тому українські дисиденти, маючи незрівнянно меншу надію на свою перемогу, здолали величезний Союз, то, тим паче, сьогодні нас нічого не зупинить, аби тоталітарні стіни Кремля таки остаточно впали.

Станом на 7 липня 2018 року в російських тюрмах перебуває щонайменше 72 політв’язні-громадяни України, яких звинувачують в тероризмі та інших злочинах, до яких вони не мають жодного стосунку. Їхня вина лише у тому, що вони як і кожен з нас, люблять свою країну і є її громадянами.

Так склалась світова спортивна кон'юктура (не без допомоги немалих хабарів), що сотні тисяч фанів з усього світу їдуть вболівати за свої національні команди в Росію. Країну, яка вже чотири роки веде неоголошену війну з Україною, захоплюючи наші території, вбиваючи наших військових та мирних жителів, викрадаючи журналістів, науковців, активістів і простих людей лише за те, що вони - українці, та безправно утримує їх у своїх в’язницях. В Російській Федерації знову панує реінкарнація машини для вбивств - КГБ.

Дисиденти, політв’язні, учасники визвольних воєн віддали свою молодість, сили, а часто і життя не лише задля власної країни і її народу, але й щоб світ не жив у постійному страху нової світової війни. Радянский Союз розпався, але ідею поневолення інших народів знищити не вдалося.

Як тоді українці і інші поневолені народи СРСР стояли за світ, так сьогодні просимо світ стати за молодих українців, які перебувають в полоні та в’язницях Росії. Це не заклик до бойкоту чемпіонату світу з футболу в Росії, але звернення з проханням пам’ятати, що в час, коли ви на стадіонах - у тюрмах потерпають ні в чому невинні люди.

Покажіть своєю позицією в Росії, що для цивілізованого світу є неприйнятними авторитарні режими, знущання над правами та свободами людини, захоплення інших країн та знищення їхніх народів. Щоб цей чемпіонат став не миттю тріумфу Путіна - а гірким нагадуванням про те, що світ з Україною, що світ бажає волі політичним в’язням Кремля.

Центр політико-правових досліджень

 

Висловлюємо вдячність усім, хто допомагав у технічній реалізації цього відео hromadske.ua та його команді Angelina Kariakina Anna Tsygyma Oleksandr Morozis Nastya Stanko, Арсен Данилюк (ТРК «ЛЮКС») Andriy Yermolenko Markiyan ProtsivБогдан Крикливенко (Bohdan Kryklyvenko) Олександра Дворецька (Oleksandra Dvoretska) Медійна ініціатива за права людини Euromaidan Press