Громадські організації та депутати просять українську діаспору допомогти в створенні Антикорупційного суду

Низка громадських організацій та деякі народні депутати України просять українську діаспору в ЄС, США, Канаді та інших країнах допомогти у боротьбі за створення Вищого антикорупційного суду в країні.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Наразі немає жодних підстав вважати, що президент виконає взяті на себе зобов'язання - внести найближчим часом законопроект про Вищий антикорупційний суд. Саме тому ми, представники громадських організацій і народні депутати, публічно звертаємося до українців в ЄС, США, Канаді, Австралії та інших країнах світу підтримати боротьбу з корупцією в Україні, яка нині перебуває під тиском, що посилюється з боку української влади", - сказав голова правління Центру політико-правових досліджень Михайло Лев на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Виконавчий директор Центру політико-правових досліджень Тарас Бойко зазначив, що активісти закликають діаспору проводити акції біля посольств України в інших країнах.

Народний депутат України, член "Ініціативи реальних дій" Мустафа Найєм вважає, що необхідно докласти всіх зусиль для створення антикорупційного суду. "Нині відбувається гра наввипередки: або вони першими знищать НАБУ, або ми створимо антикорупційний суд й отримаємо реальні результати розгляду тих справ, які зараз розпочинає НАБУ. У нас немає іншого шляху, ми не можемо повернути назад", - наголосив він.

Народний депутат України Єгор Соболєв, лідер руху "Визволення" попросив українців усього світу допомогти цивілізованим мирним шляхом встановити "доброчесне управління державою". "Це перший раз, коли суспільство вийшло заради встановлення правил, а не тільки заради того, щоб когось вигнати чи комусь помститися", - сказав він.

Співзасновник організації Razom for Ukraine (Нью-Йорк) Люба Шипович під час включення по Skype звернула увагу, що корупціонери не дуже патріотичні й часто використовують для своїх операцій і розрахунків не національну валюту, тому рано чи пізно настає момент, коли корупційні справи стають підзвітними іншим країнам. "Тому українці в різних країнах мають об'єднатися й чинити тиск за допомогою цих країн", - вважає вона.

Експерт групи "Реанімаційний пакет реформ" Олександр Лємєнов наголосив, що із близько 100 справ, які розслідувалися НАБУ і нині передані до Солом’янського районного суду Києва, більшість гальмується, особливо коли це стосується топ-корупціонерів. "І якщо в такому темпі відбуватиметься слухання стосовно того ж Насірова, то ми отримаємо рішення суду десь у 2022 році, тому створення антикорупційного суду дуже важливе", - переконаний він.

При цьому О.Лємєнов зазначив, що в конкурсній комісії з відбору суддів до цього органу не повинно бути представників політичних сил і мають бути представники міжнародної спільноти, в яких буде "блокувальний пакет" під час ухвалення рішень.

Звернення до українських громад у країнах світу про спільні дії у створенні Вищого антикорупційного суду підтримали Центр політико-правових досліджень, "Ініціатива реальних дій", "Антикорупційний штаб", Transparency International Ukraine, рух "Чесно", "Реанімаційний пакет реформ" та деякі народні депутати.

Раніше повідомляли, що Петро Порошенко обговорив із головою МВФ Лагард створення Антикорупційного суду.

Нагадаємо, західні партнери та антикорупціонери України вимагають від влади створити в країні Антикорупційний суд. Порошенко і його оточення виступали за формування іншого антикорупційного органу. Раніше Президент Петро Порошенко висловив сподівання, що вже в жовтні в Україні з'явиться антикорупційна палата, а створення відповідного суду може бути в 2019 або 2020 році.

Створення Антикорупційного суду в Україні - одна з вимог учасників акції за велику політичну реформу, яка почалася в Києві 17 жовтня.

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3038968