Ініціатива реальних дій та Велика політична реформа

07 вересня 2017 року на брифінгу у Верховній Раді України народний депутат України Мустафа Найєм разом з керівниками ГО «Центр політико-правових досліджень» Михайлом Левом, Владиславом Плачіндою, Тарасом Бойком, а також Галиною Янченко (ГО «Антикорупційний штаб), Микитою Лисенком, Соломією Бобровською оголосили про створення суспільно-політичного руху «Ініціатива реальних дій», метою якого було примусити парламент таки скасувати депутатську недоторканість, прийняти закон про Антикорупційний суд і змінити виборчі правила на пропорційну систему з відкритими списками.

 

Відтак протягом вересня у такому складі були проведені зустрічі у Києві, Львові, Житомирі, Харкові, Краматорську, Одесі та ін. містах України з метою привернути більше увагу до кампанії по скасуванню депутатської недоторканості.

 

Після першої ж зустрічі у Києві разом з партнерами з інших громадських організацій, які лобіювали прийняття закону про Антикорупційний суд та проведення виборчої реформи, було вирішено об’єднати вимоги та провести 17 жовтня акцію, яка отримала назву «Велика політична реформа»https://vpr.org.ua/ з трьома ключовими вимогами:

 

Обмеження депутатської недоторканості (законопроект № 6773) Відкриті виборчі списки (законопроект № 1068-2) Створення Антикорупційного суду

 

03 жовтня 2017 року на погоджувальній раді у ВРУ вдалося добитися внесення законопроекту про обмеження депутатської недоторканності (№6773) до порядку денного сесії.

17 жовтня, під час самої акції, голова ВРУ Андрій Парубій дав доручення профільному комітету терміново розглянути законопроекти про обмеження депутатської недоторканості https://www.pravda.com.ua/news/2017/10/17/7158563/

19 жовтня ВРУ 328 голосами направила законопроект про обмеження депутатської недоторканності (№6773) згідно процедури в Конституційний суд України для отримання висновку відповідності Конституції України, як того вимагає процедура.

 

Фактично парламент виконав і то частково лише одну вимогу, через що деякі представники політичної частини співорганізаторів акції «Велика політична реформа» залишились під стінами ВРУ у наметовому містечку аж до початку березня 2018 р..


"Постфактум" Михаил Лев в эфире Радио Вести

Перспективи Великої політичної реформи і підсумки дня протесту 17 жовтня

Михаил Лев Юрист-международник на Радио Вести

Про создании команды под названием #ІніціативаРеальнихДій

Михаил Лев Юрист-международник на Радио Вести
Тарас Бойко: Чи бути великий політичній реформі?

Тарас Бойко: Чи бути великий політичній реформі?

Зміна виборчого законодавства, обмеження депутатської недоторканності та створення антикорупційних судів - чи бути великій політичній реформі? Тарас Бойко, представник громадської платформи «Ініціатива реальних дій».

Мустафа Найєм про громадську «Ініціативу реальних дій»

13 вересня у Львові народний депутат України Мустафа Найєм презентував громадську «Ініціативу реальних дій».

Мустафа Найєм про громадську «Ініціативу реальних дій»
«Важливі люди»: Мустафа Найєм презентував громадську “Ініціативу реальних дій”

«Важливі люди»: Мустафа Найєм презентував громадську “Ініціативу реальних дій”

В ефірі телеканалу ІРТА в програмі «Важливі люди» народний депутат України Мустафа Найєм розповів про велику політичну реформу.