Пекельні вибори в Державному бюро розслідувань.

99 кандидатів від громадськості в головний суспільний контролюючий орган нової правоохоронної структури, яка покликана бути останньою барикадою на шляху до диктатури будь-якого правлячого режиму.

Якщо коротко, то Державне бюро розслідувань має повноваження попереджати та розслідувати злочини усього владного бомонду і, головне, тих, хто має повноваження на легальне насильство : поліції, СБУ, прокуратури, суду, НАБУ і т.д..

Якщо б під час Майдану у 2014 р. існувало ДБР і було незалежним то жодних розгонів студентів, штурмів протестних містечок та вбивств не було.

Ось що означає Державне бюро розслідувань.

А тепер коротко про РГК. Рада може бути ефективною і незалежною, що означає для ДБР можливість бути легітимним правоохоронним органом на зразок НАБУ, а може і кращим. Або РГК може бути ручною, тоді ДБР буде ще гіршим в очах людей ніж прокуратура, СБУ та поліція разом узяті. Бо до непрозорості і недемократичності останніх вже звикли, а от з ДБР будуть лише знайомитись.

30 березня серед 99 посланників різних сил, в тому числі темних, мають обрати 15 членів РГК. І нехай процедури, які будуть застосовані при формуванні Ради, вже схилили шальки терезів на бік зла. Та остаточне рішення ще попереду. І чи пройде ДБР перший екзамен на демократичність, а можливо і останній, побачимо вже зовсім скоро.