Порошенкові нагадують про антикорупційний суд електронною петицією

Нардеп Мустафа Найєм із ініціативи та дозволу Центру політико-правових досліджень закликає підписати електронну петицію щодо невідкладного внесення проекту закону про антикорупційний суд

Два тижні для президента вже стали мантрою, яку варто повторювати щоразу, коли потрібно відтягнути час: два тижні для завершення війни – гасло на виборчій компанії у 2014-му, тепер два тижні для внесення проекту закону про Вищий антикорупційний суд.

Чи варто вірити словам представника президента в парламенті Ірині Луценко про те, що Петро Порошенко все таки зробить це. Заява від авторки "винеси козла" прозвучала ще 13 листопада. Сьогодні 27 листопада, і як можемо всі пересвідчитися жодного законопроекту від президента немає – дива не сталось.

Але якщо у випадку з війною в українців не було іншого вибору, як чекати на реальні кроки влади, до речі, вже третій рік, то з антикорупційним судом зовсім інша історія.

Ще в лютому цього року було внесено законопроект 6011 "Про антикорупційні суди" за співавторством Єгора Соболєва..., який мав запустити механізм створення Вищого антикорупційного суду. Цей законопроект ігнорували аж до погоджувальної ради 17 жовтня 2017-го, коли завдяки учасникам акції "Велика політична реформа" все-таки дійшли згоди, що з урахуванням висновку Венеційської комісії має бути внесений узгоджений проект закону про антикорупційний суд увже за авторством президента Порошенка.

Але домовленість у нинішніх реаліях, на жаль, влада трактує як можливість зіграти у свою гру.

Своя гра президента – це коли коаліція у Верховній Раді України вже вчетверте не голосує за зняття з порядку денного проекту 6011, а це означає, що згідно із Регламентом ВРУ президент процесуально не може внести проект закону про антикорупційний суд.

Це коли ми отримуємо від президента чергову пропозицію про незрозумілу робочу групу, яка може до безкінечності напрацьовувати проект закону про антикорупційний суд у стінах парламенту, а не АП.

Але цього разу в нас також є що відповісти: Центр політико-правових досліджень підготував електронну петицію до президента щодо невідкладного внесення на розгляд парламенту проекту закону "Про Вищий антикорупційний суд".

А ще вже готовий текст листа від громадських організацій до українських громад за кордоном для доручення їх до впливу на міжнародні інституції, адже, на жаль, сьогодні для влади позиція МВФ і керівництва іноземних держав важить більше, аніж воля власного народу.

Тепер м'яч на полі президента.

Михайло ЛЕВ

Тарас БОЙКО

Владислав ПЛАЧИНДА

Повний текст статті - UA інформ