#ЗахисТи свій вибір!

ЗВЕРНЕННЯ ГО « ЦЕНТР ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ» 
ДО ЛІДЕРІВ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ 
ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА 
ЩОДО ПРОТИДІЇ ФАЛЬСИФІКАЦІЯМ ПІД ЧАС 
ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ - 2019

Гарантоване Конституцією України право громадян обирати та бути обраним за роки незалежності України цілеспрямовано та систематично порушувалося з метою захоплення влади збоку різноманітних політичних сил. Щоразу зусиль тих, які намагались відстояти справедливість та прозорість виборів, було недостатньо. Як результат цього Україна постійно перебувала під загрозою змінити свій рух від демократичної, правової держави до авторитарного/олігархічного режиму з повним нівелюванням прав людини та громадянина.
Згідно дослідження GfK Ukraine, проведеного у вересні 2017 р., 68 % українців за останні чотири роки стикались чи були свідками порушень виборчого законодавства. 
Щоразу після місцевих виборів в ОТГ експерти заявляють про все більшу кількість порушень та фальсифікацій, а вибори 29 квітня 2018 року справедливо названі найбруднішими з-поміж тих, які проводились з 2014 року.
Парламентські сили роблять ставку не на конкуренцію програм та стратегій розвитку країни, а на банальний підкуп та/або застосування адміністративного ресурсу.
Ми на власному досвіді в Одеській області в 2015-2017 рр., будучи головами РДА, переконались у тому, що місцеві мережі партій є мережами підкупу виборців, який набуває тотальних масштабів.
Ми переконані, що з існуючих політичних сил демократичного спрямування, які не булі помічені у фальсифікації виборів, жодна не володіє достатніми матеріальними та людськими ресурсами, щоб протидіяти тим фальсифікаціям, які будуть застосовані під час виборів на пост Президента України у 2019 році.
Зважаючи на це одним з можливих шляхів забезпечення прозорості та справедливості майбутніх виборів є об’єднання зусиль політичних сил, представників громадянського суспільства для створення спільної мережі протидії порушенням виборчого законодавства.
Основні фальсифікації та підкуп відбуваються не в момент голосування на дільницях, а задовго до дня голосування. Протидіяти цьому потрібно вже, не чекаючи поки запрацюють на повну вже підготовлені мережі тих, хто не зупиниться ні перед чим у намаганні захопити/зберегти владу.
ГО Центр Політико-Правових Досліджень звертається до усіх демократичних політичних сил, які вже оголосили про участь у президентських виборах: Сила Людей (Олександр СолонтайГромадянська позиція (Анатолій ГриценкоОб'єднання "Самопоміч"(Андрій СадовийРУХ НОВИХ СИЛ (Mikheil Saakashvilii) Gnap)Громадянський Рух ХВИЛЯ (Віктор ЧумакДемАльянс (Василь Гацько (Vasyl Gatsko) Дмитро Гнап (Dmytro Gnap)Роман Безсмертний та представників громадянського суспільства 18 вересня сісти разом за круглий стіл та розпочати активну фазу створення єдиної системи протидії порушенням виборчого законодавства на майбутніх президентських виборах-2019.